E system oswietlenie

Systemy oświetlenia awaryjnego mają bardzo ważną postać w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia mogą oni pozostać trwale okaleczeni, a nawet że stać zagrożone ich życie. W momencie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wielkich obrotów zatrzymają się dopiero po kilku sekundach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w obecnych instytucjach, gdzie wdrożono systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal nie nie jest szybkie. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Różnią się one na inne typy, ale zadaniem każdego z nich istnieje utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez dobry okres po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, i w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

ProEngine UltraProEngine Ultra. Pagerinti variklio našumą ir eksploatavimo laiką

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie tylko w przemyśle lecz również w terenach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w porządku normalnej pracy instalacji. W punkcie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do punktu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw jest nie pewne cechy, jakimi jest korzystanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy sposób możliwy do używania w przemyśle liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i systemy sterujące. Można jeszcze użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało pracować wiele godzin, ale energię będzie bogata także dostarczyć do indywidualnych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.